SF-café mei 2025

SF-café 18/05/2025 (Foto: Ludwine Van Assche)

Op onze eerste bijeenkomst na 9000Con waren we met 9 aanwezigen in brasserie Van de Weyer. We hebben positieve reacties op 9000Con gekregen. Als medeorganisator ben ik tevreden met de opkomst: 60 aanwezigen. Dat zijn er 20 procent meer dan vorig jaar. Waar we vorig jaar een klein verlies hadden, komen we nu vlot uit de onkosten. Behalve de ticketverkoop hadden, hadden we inkomsten dankzij de verkoop van het souvenirboekje, de verhalenbundel 9000 Levens, samengesteld door Finn. Er zijn trouwens nog enkele exemplaren te koop. Wie er zich een wil aanschaffen, neemt contact op met Olav.

 

Volgend jaar zal Future Visions Unlimited zowel aan 9000Con als Fabel Fest Vlaanderen meewerken. De eerste editie van Fabel Fest Vlaanderen, georganiseerd door de Fantastische Unie en Pen Stuart, was vorig jaar in Brugge tijdens het filmfestival Razor Reel en de tweede editie is in november 2026 in De Krook in Gent gepland.

 

Het lijkt erop dat niemand van onze groep naar de Eurocon in Finland zal gaan. Wel jammer, want zo kunnen we niet deelnemen aan het afscheid dat voor Jim Walker gehouden wordt, die onlangs overleed.

 

Mijn eerstvolgende conventie wordt Fantasticon in New Vennep in september. In september zijn er verder ook nog boekvoorstellingen van onder meer Soms is kort lang nog niet zo slecht van Bavo Dhooghe en Catalina en de vijf prinsen van Mondus van Johnny Bekaert met illustraties van Mandy Bekaert. Beide boeken zijn uitgegeven door Poespa Producties. Deze en meer activiteiten staat in de agenda. Praktische informatie over deze activiteiten vind je in onze agenda.

 

Onze volgende bijeenkomst zal in juli plaatsvinden. 

Agnes en Finn

Johann

Peter

Frank Roger

Graham Andrews schrijft voor het tijdschrift Infinity

Graham Andrews over het werk van Charles Eric Maine


Twee nieuwe boeken uitgegeven door Poespa Producties


Deze week huldigde de KULeuven de kunst- en wetenschapsroute And So, Change Comes in Waves.
Linksboven: de openingsverzen van het gedicht Het is het van Maud Vanhauwaaert over de kracht van verwondering. Linksonder: Carriers van Alicja Kwade toont het gewicht van het niet-weten. Rechts: Aartsengel IV van Berlinde De Bruyckere 


Jim Walker op de Wereldconventie 2025, Glasgow

Op 30 april overleed Jim Walker. Ik ontmoette de Britse superfan voor het eerst op de Eurocon 1991 in Krakau. Daarna zag ik hem jaarlijks op de Europese wereldconventies, Europese conventies én ook de conventies in België en Nederland. De Eurocon in Rotterdam vorig jaar was de laatste keer dat we elkaar zouden spreken.

Jim was een vriendelijke, innemende persoon. Ik heb hem nooit weten ruziemaken of zelfs maar zijn stem verheffen. Hij was een wandelende encyclopedie en had een uitgebreide interesse in kunst, geschiedenis en wetenschappen. Een van zijn hobby's was het maken van amateurfilms. 

Vaarwel, we zullen je missen.

Maak jouw eigen website met JouwWeb